Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: Team Agg: R Taylor (27) P Swan (11) D Beal (27) M Rana (11) 139 cb. 2B: R Taylor (27) P Swan (11) 50. 2B Scr: M Black (2) M Daniels (5) 39. A: H Smith (2) 39 cb. B: G Fraser (17) 39. C: D Hogan (25) 41 cb. D: R Taylor (27) 37 cb.

AVALON: Women: Stableford: 2B Multi: L Antill (32) J Duggan (39) 86. J Duggan (39) 45.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: R Humphreys (9) 39. B: M Barr (16) 38. C: K Rheaume (30) 45.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: P Stibbard R Clifton 48 cb. 2B Scr: J Colella N Hill 39. A: T Hagan (9) 41. B: P Raper (14) 44. C: P Stibbard (22) 39.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Nov: A: M Camilleri (18) 56. B: R Bananno (31) 60. A Scr: D Brown (15) 82. Hole in one: M Camilleri at 10th.

BAYVIEW: Men: Par 2B: Black: I Cox (22) W Garnier (28) 14 up. A: M Laracy (9) 2 up. B: J Murdock (16) 2 up. C: B Tilley (22) 6 up. Scr: P Clarke 2 down. White: I Cox (22) 11 up.

BEV ERLEY PARK: Men: Stableford: B Stevanoski (19) 40. A: B Cobb (12) 37. B: A Oates (16) 38 cb. C: P Fowler (22) 39. A Scr: B Turner 28 cb.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B: N Munro (13) M Pullen (7) 49 cb. 2B Scr: M Henley S Dean 36 cb. J Frew (13) 41 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Stricke (20) I Grifiths (12) 48. S Caswell (18) 39 cb.

BONDI: Men: Stableford: F Schilter (20) 39.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: L Kurnadi (10) 40. B: M Glatter (16) 38. C: J Lavigne (23) 44. A Scr: G Macris 33. D: S Karantonis (27) 42.

BONVILLE: Men: Stableford White: S Jackson (16) 39.

BOWRAL: Men: Stableford: 4B: P Shortle (26) P Cottee (19) 45.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: R Marlowe (28) 34.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: J Graham (3) C Cox (5) 43. Div 2: J McGarr (18) B Basan (19) 49. A Scr: M Dowd V Milinkovic 37. A: G Stafford (9) 39. B: S Mudaliar (13) 40 cb. C: W Sanders (19) 37 cb.

CAM DEN: Women: Stableford: Irish Team: S Berry J Spragg A Morrell M De Jong 91 cb.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: R Greenaway (21) B Thomson (29) 49. B Bateman (35) 43.

CARNARVON: Women: Stroke: Ambrose: L Haigh (The Lakes) F Yang (The Lakes) K Yang (Bonnie Doon) S Yeun (Ashlar) (9) 61. Scr: S Shin (Muirfield) E Choi J Kim M Chung 74.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: D Ford (11) M Wylde (23) 51. A: M Hogg (8) 41 cb. B: M Street (15) 39. C: S Pak (20) 6. PM 2B: R Thorn (36) J Martin (26) 48 cb. A: M Thomson (-1) 39. B: T Davies (17) 38 cb. C: S O'Rourke (20) 41. 2B Scr: W Robinson M Thomson 40.

CHATSWOOD: Men: Par: 2B: G Oddy (19) S Powell (19) 12 up. A: B Storer (9) 4 up. B: G Herrera (18) 8 up. C: G Holmes (32) 6 up.

CONCORD: Men: Stableford White: A: P Wotton (11) 39. B: B Reid (18) 37 cb. C: K Golchin (20) 43. Stableford: 2B: K Golchin (20) K Taliana (20) 48. 2B Scr: S Maiolo D Sullivan 36. Stableford Gold: M Hill (24) 37.

CROME R: Men: Stableford 4B: White: S Scott (11) S Arcus (21) 49. Stableford: A: E Wilkie (14) 41 cb. B: M Felam (24) 41. C: P Reber (30) 40. A Scr: C Rae 36.

CRONULLA: Women: Stableford: A: M Morgan (20) 40. B: J Rose (23) 36. C: Z Salmon (31) 36 cb. D: D Harradine (40) 39. A Scr: J Thuge (6) 29. Hole in one: J Ward at 5th.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: A: S Butt Y Wowk 50. A Scr: M Guinney I Pemble 40. Div 1: R Martin (15) 40. Div 2: H Gonzales (19) 41 cb. Div 3: R Ready (30) 44. A Scr: P Starc 35.

DUNHEVED: Veteran Medley: Stroke: A: R Ayre (18) 67. B: R McGuigan (21) 64. C: W Carey (36) 68. Cup: R McGuigan (21) 64.

EASTLAKE: Medley: Stableford Split Six: White: J O'Sullivan (21) F Fitzpatrick-Weir (16) 65. A: G Livingstone (8) 39. B: T Calacouras (17) 39. C: A Dobson (24) 38. A Scr: S Robertson (0) 35.

ELANORA: Women: Stroke: Canadian Foursome: A Murray (19) L Morrice (25) 38.375. M Roberts (40) A Pratten (25) 37.

EVERGLADES: Me n: Stableford: A: D Grimish (10) 41. B: T Sidirourgos (18) 42. C: C James (21) 42. D: D Remy (26) 36.

FORSTER: Men: Stroke White: A: W Dark (13) 63. A Scr: A Syme (2) 70. B: J Baker (21) 55. B Scr: R Trevanion (15) 74. C: E O'Neill (24) 61. C Scr: B Paton (22) 84 cb.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Multi: A: P Challinor (18) D Spriggs (Macarthur Grange 13) 96. Div 1: P Challinor (18) 42. Div 2: P Paoli (27) 40.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: B Sinnott (14) 68.

GOSFORD: Men: Stableford Trophy: White: A: C Clint (6) 40. B: L Freeman (17) 42. C: S Rowbotham (21) 42 cb. D: R Davidson (31) 41.

HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Ambrose: T Darby C Bliss J Scott T Darby 58.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: Div 1: L Ross (18) 35 cb. A: G Greentree (13) 38. B: L Muir (24) 39. E Berger (28) R McShane (24) 48.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: J Dyson (23) 38.

HORIZONS: Men: Stableford: P Caldwell (26) 40. Women: L Fowler (18) 36 cb.

JAMBEROO: Men: Stroke White: L Fogarty (23) 61.

KAREELA: Men: Stableford: A: P McIlwraith (8) 43. A Scr: T Seymour (5) 32. B: W Walkerdon (18) 42. B Scr: R Stafford (16) 24 cb. C: L Sullivan (31) 40. C Scr: L Dewhurst (23) 18.

KILLARA: Men: Stroke: Ambrose: T Tobin (17) H Haberlin (12) I Morris (17) P Seligman (36) 55.75. A Scr: T Wray D Willaimson B Finfer M Finfer 59.

KOGARAH: Men: Stableford: A: W Hurworth (9) 36. B: A Leon (14) 35 cb. C: A Rice (33) 43. A Scr: C Ross 29 cb. Snr A Rice (33) 43.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: P Johnson (19) P Hofman (18) 74. A Hall (22) 44.

LEONAY: Women: Stroke Ambrose: White: A: C Mathias (20) G Hayne (35) 63.25.

LEURA: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Marshall (26) F Palmer (18) 73. B Marshall (36) 41. S York (17) 38. P Eastment (11) 37.

LIVERPOOL: Women: Stableford White: L Elliott (23) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: B Young C Fitpatrick 47 cb. A: R Ehret (11) 40. B: B Cummins (13) 38. C: C Fitzpatrick (25) 43. A: I Brown 36.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: R Joson (12) 82. J Scuglia (13) 82. Men: Div 1 Scr: T Fortescue 34. Div 1: J Scuglia (13) 42. Div 2: D Garratt (24) 42. Women: A Pedersen (24) 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: P Levett (12) K Najjar (20) 47. L Gibson (21) 40. Scr: D Peters 29 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: P Flaherty (28) J Small (29) 82. P Flaherty (28) 45.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: B Herring (7) S Gale (11) 47. Men: A: B Herring (7) 40. B: T Calderwood (18) 35 cb. C: G Mailman (31) 41. A Scr: B Herring (7) 33.

MASSEY PARK: Women: Par: 4B: J Walding (37) M May (29) 6 up.

MONA VALE: Men: Stableford: A: G Kelly (1) 38. B: M Hartnell (18) 38 cb. C: G Key (23) 41 cb. A Scr: B Gross (3) 34. Stableford Yellow: P Elphinstone (35) 42.

MONASH: Men: Stableford: 2B Multi: Div 1: P Lemoine (9) S Mo tt (13) 73. Div 2: M Salamon (23) E Pippet (15) 81. 2B Scr: G Loupos D Spiteri 39. A: P Lemoine (9) 38. B: E Pippet (15) 38 cb. C: K Hutcheson (22) 39. Stableford White: M Salamon (23) 37.

MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: X Lee (33) K Vaughan (16) 48. Men: Y Lee (16) 40. Women: Stableford: M McKechnie (18) 32. Men: Stroke Matchplay: White: F Cusack bt A Phiyasirikul 4-2.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: P Maslen (5) 39 cb. B: H Hedley (13) 41. C: B Sloane (21) 43. D: R Johnston (29) 37.

MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: G Gunstone (22) G Hutchinson (8) 48. A: J Nettleton (11) 41. B: R Scott (15) 40 cb. C: G Gunstone (22) 41 cb. C res: P Smart (30) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: V Komadina (14) 41. B: T Smith (20) 41. C: P Dee (32) 44. A: P Donoso (9) 41. B: M Lloyd (18) 46. C: B Hooker (26) 41.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Irish Team: G Hearne (27) J Kim (20) P Russo (27) W Tysoe (24) 135. 2B: G Sherwin (36) J McKie (7) 50. A: C Bell (12) 40. B: P Kalina (16) 43. C: G Keating (25) 42. D: P Ireland (32) 41.

NOWRA: Men: Stableford: C Stubbs (14) 43.

NSW: Medley: Stableford: R Johnston (19) 40 cb. Stableford White: M Lindsay (24) 35. Gold: D Furlong (28) 41. Stableford: J Widarma (1) 35. Scr: K Tsaousidis 35. D Furlong (28) M Ackerman (19) 49.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: N Brummell (29) G Laws (15) 50. A: J Stark (9) 42. B: D Benson (17) 39 cb. C: L Woldenberg (20) 41 cb. A Scr: J El-Badawi (3) 32.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: Div 1: P Gammie (16) 38 cb. Div 1 Scr: B Hodge 29. Div 2: V Lupton (24) 39. 2B: P Stanton (19) P Gammie (16) 46 cb.

PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: White: C Montgomery (2) B Parsonage (6) 81. 2B Agg Scr: D Limbach D Day 73 cb. A: W Kuschert (12) 43. B: D Green (19) 42. C: G Perrin (36) 39 cb. Hole in one: B Parsonage at 3rd.

RANDWICK: Women: Stableford: 2B: C Owen (18) M Neeson (9) 45. Div 1: C Owen (18) 37. Div 2: M Pacitt i (25) 39. Div 3: A King (29) 32. Div 4: R Vaughan (35) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: C Oh (7) 70. A Scr: S Park 76. B: H Song (17) 71. B Scr: J Kim 88. C: P Wells (21) 72. C Scr: P Brooks 96. D: H Won (29) 72. D Scr: J Wilson 99. Stableford: A Marren (22) 37.

STRATHFIELD: Men: Par: 2B: D Sidhwa (19) G Callao (19) 12 up. 2B Scr: M Reeve R Poynting 2 up. Div 1: J Kim (14) 4 up. Div 2: D Sidhwa (19) 7 up.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: J Clayton (22) B Taylor (12) 47. J Clayton (22) 40.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A: H Revelas (17) B Bouchard (12) 46 cb. A Scr: F Kriek C Laundy 33 cb. Hole in one: B Bouchard at 15th. Men: C Smith at 11th.

THE RIDGE: Mxd: Stroke: VW Scramble: S Hodgson (22) G Dawson (16) F Krzysik (Port Kembla 16) B Wood (4) 54.7. Hole in one: S Messervy at 15th.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: G Atwell C Wayland 47. 4B Scr: J Denniss R Oliver 43. A: N Rance (12) 39. B: G Atwell (18) 39. C: R Jo lly (24) 38. D: M Caswell (32) 41.

TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B Agg: Gold: C Bonovas (6) L Dowe (18) 73. A: C Bonovas (6) 39. B: J Martlew (14) 37. C: P Flynn (22) 38.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B Multi: C Caruana (13) B Sertbas (12) 96. 2B Scr: B Burge A Boyle 39 cb. A: G Brown (10) 40 cb. A Scr: A Sutton 37. B: C Caruana (13) 41. B Scr: C Caruana 28. C: A Dance (21) 44. C Scr: A Dance 23.

WALLACIA: Women: Stableford Yellow: J Farkas (18) 38 cb.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: B Cunningham (22) A Haran (14) 48 cb. A: R Park (11) 42. B: B Poole (18) 43 cb. C: M Genna (25) 41. D: K Burrow (30) 39 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: J Wallace (24) B Wallace (25) 52. 4B Scr: D Farrugia S Hudson 36. A: K Johnson (14) 41. B: J Muscat (17) 43. C: J Larnach (23) 39.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B: White: A: F Gillett (33) M White (9) 34. Div 1: N Tarleton (33) 44. Div 2: J Doyle (20) 40. Div 3: W Skinner (12) 39. Div 4: G Ju rotte (14) 39.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Team: R Spicer (23) J Irvine (29) B Armstrong (28) I Ireland (36) 102. L Rollings (25) 41 cb. A Scr: B Seldon 33.

19 February 2020
2017 champion Michael Sim will start his #QldOpen charge on Thursday morning with Brad Kennedy and Jed Morgan. Read more
19 February 2020
Four past champions have returned in search of their second Queensland Open title. Read more
Inside The Ropes
18 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Men Stableford: S Hambley R Nielsen 40 J Arnold 39 T James F Cox G Wholagan 38. more
18 November 2019
BARDWELL VALLEY: Stableford: C Jones (11) 34. more
Golf Australia