Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: N Pitman (32) K Lee (16) 49. 2B Scr: Q Price (7) T Felton (0) 39 cb. Team Agg: A Handel (17) T Kim (22) E Shin (28) D Nam (14) 147. A: G Bensley (9) 39. B: M Hewitt (15) 38. C: T Kim (22) 41. D: J Sieveking (31) 41 cb.

AVALON: Women: Stableford: J Duggan (39) 38 cb. Grandmothers Trophy: J Duggan.

BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: H Zeegers (14) 41. B: G Hobson (14) 44. C: I Lanskis (24) 45.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M O'Shea T Cutler 50. 2B Scr: G Cornish R Hore 34 cb. A: S Khoury (10) 38. B: R Blazely (15) 39. C: M O'Shea (28) 36 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: J Perera (32) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: B Anderson B Sims 51. A: B Sims (5) 39. B: G Williams (17) 39. C: M Mulham (25) 41. Stableford White: K Fitzpatrick (29) 38. Scr: B Sims (5) 34.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: M Hayes (8) 40. Div 2: B Tyson (34) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stable ford: M Sullivan (18) 42. A: R Moses (8) 39 cb. B: G Gallagher (16) 41 cb. C: C Parkinson (25) 41 cb. A Scr: D Scott 31.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B Multi: A Pollock (11) K Williams 77. 2B Scr: B Russell S Terkalas 41. A: B Rider (8) 39. B: N Vlahos (15) 42. C: W West (24) 38. Hole in one: C Saras at 18th.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: R Hawkins (29) M Strong (28) 47 cb. A Muldoon (13) 41.

BONDI: Men: Stableford: J Schooling (21) 43 cb.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: J Hume (8) 41. B: C Burgess (16) 43. C: G Burg (20) 42. D: S Karantonis (29) 39. A Scr: J Hume (8) 33.

BONVILLE: Men: Stableford: 2B: M Culgan (17) M Benton (19) 46. W Parker (17) 38.

BOWRAL: Men: Stroke: N Halvorsen (25) 69.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: P Hesse (37) 39.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Greksa (4) S Bugdayli (13) 48. Div 2: G Eidintas (18) S Moloney (16) 47 cb. Div 1 Scr: D Buhagiar J Heron 40. A: D Buhhagiar (1) 39 cb. B: M Zubak (17) 39 cb. C: I Fitzpatrick (22) 42.

CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: W Kozinski S Chapman M Brown J Page 58.25.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: M Hill (18) K Morton (34) 49 cb. R Greenaway (21) 40 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: R Berthon (18) M Mannion (32) 51. A: S Vaughan (5) 45. B: R Berthon (18) 43 cb. C: M Neville (20) 41. A Scr: K Risk (6) 33 cb.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: L Stephenson (Massey Park 22) A Mace (26) 50. A: J Kim (11) 42. B: J Cha (22) 37. C: A Mace (27) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P Dickson (11) J Lee (11) 76. A: P Dickson (11) 39. B: S Stafford (17) 40. C: J Mathieson (20) 39 cb. 2B: R Lambert (7) D Brown (14) 72. A: B Fasher (10) 39 cb. B: R Witheridge (17) 42. C: R Drummond (19) 38. 2B Scr: S Nati M Chizzo 65.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: J Caruso (24) J Corcoran (16) 79. A: L Cheung (5) 40. B: D McAleer (17) 45. C: G Jamgotchian (22) 41 cb.

CONCORD: Men: Stableford 2B Agg: White: P Daisley (26) W Every-Burns (19) 76. 2B Agg Scr: M Edgtton G Ferguson 58. A: J Blackadder (4) 42. B: F Murphy (13) 40. C: A Walker (22) 42. Gold: J Cullen (29) 34.

CROMER: Men: Stableford 4B: White: B Cowland (10) M Johnston (29) 48. Div 1: D Koolloos (16) 41. Div 2: C O'Kane (20) 43. A Scr: C Rae 38.

CRONULLA: Women: Stableford: A: J Richardson (13) 40. B: J Balsaras (22) 39 cb. C: S Cripps (29) 36. D: D Cousley (34) 38. A Scr: M Ticehurst (9) 28.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: G Friedrich P Barry 49. Scr: G Sears G Karamanian 38. Div 1: J Sergi (14) 39 cb. Div 2: R Dalrymple (20) 41. Div 3: P Peterie (27) 40 cb. A Scr: A Barakat 35.

DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford: A: K Harden (14) 38 cb. B: L Jarto (22) 43 cb. C: C Dale (34) 43 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: D Crawford (6) 38. B: D Roper (19) 38 cb. C: J Berry (24) 42. A Scr: R Sondjaja (0) 36.

ELANORA: Wome n: Par: Team: A: J Marich (Presidents Team) (20) M Anthony (28) M Harris (30) L McKillop (31). B: J Armati (Captains Team) (10) L Cohen (22) P Hutchins (33) H Graham (23).

EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: M Van Epen (13) P Hyland (9) J Yu (18) M Chalder (24) 95. A: P Hyland (9) 42 cb. B: S Patterson (17) 38. C: J Macfarlane (19) 41. D: A Byrne (27) 41. A Scr: T Walker 38.

FORSTER: Men: Stableford White: A: T Richardson (13) 44. A Scr: T Reed (3) 35. B: A Davis (16) 40. B Scr: G Clemensen (17) 23. C: J Flemming (25) 40. C Scr: P Diddams (22) 19.

FOX HILLS: Women: Stroke: B Keene (39) 76. C'ship: Div 1: R Wilson (28) 247. Div 1 Scr: S Donovan 281. Div 2: M Quirk (35) 238. Div 2 Scr: L Thompson 329. Div 3: D Winterbottom (37) 285. Div 3 Scr: B Keene 363.

GEORGES RIVER: Stableford: Irish Team: A: C Hardman (24) P Paoli (27) S Rix (14) G Shiner (17) 94 cb. Div 1: C Bentley (16) 44. Div 2: S Doorey (22) 44.

GOSFORD: Men: Stroke Ambrose: White: T Van Der Kolk D Singer 60.5.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Div 1: J Scott (19) 42. Div 2: A Tonks (24) 38 cb.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: L Sweeney (20) 39.

HORIZONS: Men: Stableford: P Buckley (17) 37. P Caldwell (27) 35. Women: D Atkinson 34.

JAMBEROO: Men: Stableford White: P Wheatley (24) 43.

KAREELA: Men: Stableford: 4B: A Smith T Donaghy 51. A: A Barker (15) 39. B: M Jones (17) 41. C: M Galvin (23) 38. Scr: L Krstanoski 28.

KILLARA: Men: Stableford: A: J Wooster (6) 42. B: T McKay (15) 40 cb. C: S Millet (23) 43. 2B: P Sheppard (13) B Wheeldon (6) 42. A Scr: J Wooster J McLenaghan 38.

KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: D Campbell (5) J Ticehurst (5) 44 cb. A: D Campbell (5) 38. B: M Kift (15) 39. C: P Foley (20) 37. A Scr: D Axford 32. Veteran: M Kift (15) 39 cb.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: F Hurford (33) A Hall (21) 47. S McDonald (27) 38.

LIVERPOOL: Women: Stableford: C Ch aeok (23) 41.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: M Turnbull G Davies 50. A: P Harrison (10) 42. B: S Nettleton (15) 40. C: F Lorenz (24) 42. A Scr: G Cranfield 38.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: G Sambells (27) D O'Connor (5) 48. Men: Stableford White: Div 1: D O'Connor (5) 38 cb. Div 2: K Oliver (23) 39. A Scr: W Palmer 31. Women: L Townsend (26) 36 cb.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Multi: M Panopoulos (+2) S Keith (2) 68. Hcp: A Choat (+2) 38 cb. Scr: M Panopoulos 36.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B Agg: I Lucock (16) M Keniry (16) 73. Men: A: S Thomlinson (11) 38. B: M Keniry (16) 37. C: C Gleeson (31) 38. Women: Div 1: G Baker (22) 37. Div 2: D Anderson (26) 33 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: J Spargo (18) T Wilkinson (12) 53 cb. Medley: T Coates (23) 43.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: P Roberts (18) M Epper (17) 48 cb. Men: A: P Speer (9) 42. B: N Helm (14) 40. C: E Allison (24) 40.

MASSEY PARK: Women: Par: Div 1: P Semken (19) sq. Div 2: Y Webster (35) 4 up. Hole in one: N Ding at 15th.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Multi: A: R Koopman (31) L Bulgin (15) 90. A Scr: J Lane S Cameron 69. Hole in one: D Hanson at 8th.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: C Bowe (2) 38. B: P Goddard (15) 42. C: J Coulter (22) 41. Veteran: P Morris (20) 39.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: T Waugh (12) 43. B: K Hayward (13) 40 cb. C: P Carpenter (21) 39. D: B Hedges (Manly 31) 36.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: G Kerslake 40. B: A Bentley 42. C: R Willock 42. A: M Barden 38. B: M Baker 40. C: M Upton 44.

NORTH RYDE: Men: Stableford 2B: Black: A: R Herborn (27) M Burley (9) 48. A Scr: H Thorpe (5) G Liebenberg (8) 35. Stableford: A: J McKie (8) 40. B: A Elwaw (18) 42. C: F Brus (25) 44. D: P Town (35) 38.

NORTHBRIDGE: Women: Stroke: Div 1: S Wilson (17) 67. Div 2: S Webb (24) 60. Div 3: M Fairhurst (32) 63. Div 4: M Ng (45).

NOWRA: Men: Stableford: 2B: R Coulthart (15) G Parker (22) 50. R Coulthart (15) 43.

NSW: Medley: Stableford: 2B: M Moore K Jacobson 47. M Hammond (17) 41. Scr: Z Mullins 41. Stableford White: P Perrie (28) 35. Gold: O Berman (27) 36. R Narayan (20) 33.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: P Langdon (23) E Armstrong (9) 48. A: B McDonald (9) 42. B: S Kusuma (18) 39 cb. C: I Shepherd (26) 42. A Scr: N Nakhoul (1) 36.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: P Gammie (16) J Collis (10) 49. A: J Collis (10) 42. B: P Francis (33) 41. Scr: P Ryan 35. Hole in one: L Harriss at 9th.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: J Nanivell (22) P Hegarty (16) 50. 2B Scr: C Murray W Arnold 40. Men: A: I Dunn (8) 40 cb. B: A Jones (15) 42 cb. C: M Gallagher (25) 44.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: D Nugent (9) H Henry (16) 51. 2B Scr: F Mellish I Catterall 41. Men: G Linton (22) 43. Women: A Finnegan (18) 40. Men: Hole in one: H Henry at 18th.

RANDWIC K: Women: Stableford: Div 1: J Langridge (14) 40. Div 2: P Maple (24) 37 cb. Div 3: J McCleery (31) 35 cb. Div 4: M Jennings (33) 39. L Saville (29) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Kim (15) J Koo (17) 72. Div 2: S Kassam (22) J Patel (9) 71. A: J Patel (9) 40. B: J Koo (17) 42. C: G McAdam (19) 41. D: J Wilson (26) 39. A Scr: S Vail 37.

SHELL COVE: Medley: Stableford: D Spencer (11) 41. A Garica (25) 40. M Payer (15) 40.

SHELLY BEACH: Stableford: Div 1: D Elford (21) 43. Div 2: G Bright (30) 41. Div 3: J Mayfield (34) 39.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: R Lyons (26) P Gifford (25) 78. 2B Agg Scr: J Roper D Skuthorpe 66. Div 1: J Snelgrove (8) 40. Div 2: P Gifford (25) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: W Duckett (13) 41. D Bell (18) 40. B: I Polikevics (27) 40. B Pearson (19) 39 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: S Sun (19) J Sun (31) 50 cb. B Bang (11) 43 cb.

THE AUSTRALIAN: Men : Stableford: 2B: A: H Revelas (16) B Morris (12) 46. A Scr: T Williams L Robinson 38.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: B Moase (15) K Murden (31). A Scr: C Ueda S Beck 36. A Grossberg (16) 43 cb. A Scr: A Ryals 33. 9-hole: S Maidens (9) 16.

THE RIDGE: Mxd: Stroke: VW Scramble: G Shaw (10) L Shaw (33) S Jones (21) S Dalley (Charlestown 22) 53.25.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: A Wooldridge B Millican J Wilcock R Nield 99. A: R Nield (11) 41. B: C Clarke (17) 41. C: R Phillip (21) 41. D: S Malvern (27) 44.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: J Van Leerdam (9) 37. A Scr: L Arthur (+1) 36 cb. B: M Milosevic (15) 38. B Scr: G Woods (15) 33. C: M Nicol (26) 32. C Scr: B Dincel (20) 31.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: D Ponsford (30) D Harris (29) 50. A: G Campbell (16) 40. B: T Law (20) 41 cb. C: G Dossetor (26) 41. D: D Harris (29) 43.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: P Foley (19) G Evans (30) 49. 4B Scr: D Farrugia G Cobcroft 39. S Misdale (17) 41.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: A: R Treeeek (14) S Dodd (11) 71. Div 1: J Nixon (35) 35. Div 2: R King (10) 42. Div 3: M White (11) 41. Div 4: S Povey (28) 41.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: R Doyle (33) G Flack (20) 51. S Shields (35) 44.

WYONG: Men: Stableford: 2B: M Aafjes (14) S Fallon (18) 49. A: E Forsyth (0) 38 cb. B: P Taylor (16) 41. C: K Smith (22) 41.

19 February 2020
2017 champion Michael Sim will start his #QldOpen charge on Thursday morning with Brad Kennedy and Jed Morgan. Read more
19 February 2020
Four past champions have returned in search of their second Queensland Open title. Read more
Inside The Ropes
18 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Men Stableford: S Hambley R Nielsen 40 J Arnold 39 T James F Cox G Wholagan 38. more
18 November 2019
BARDWELL VALLEY: Stableford: C Jones (11) 34. more
Golf Australia