Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Tuesday

 

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Boyd (17) 38. Div 2: C Goudie (40) 36 cb.

AVALON: Men: Stableford: J Nicol (20) 33.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: C Roots (19) 36.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Malla (24) 40.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: M Young (26) G Roberts (29) 50. Men: Div 1: J Dylan (11) 42. Div 2: G Roberts (29) 42 cb. Women: Gold: Div 1: M McKewen (23) 40. Div 2: C Cox (26) 38. Scr: J Dylan 31.

BEXLEY: Women: Stroke: Canadian Foursome: C McCormack (29) B Crawley (42) 67.375.

BREAKERS: Men: Stableford: C Coote (19) 42.

CAMMERAY: Women: Stableford: E Bagnell 36.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: J Langley (22) B Forrester (14) 80. Div 1: J Hewson (16) 44. Div 2: J O'Conner (19) 45.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: B Lambert (20) 43.

CCWGA at Toukley: Women: Stableford: 2B Agg: K Black (27) L Wells (28) 74. Div 1: L Lewis (Magenta 8) 34. Div 2: D Page ( Toukley 26) 39. Div 3: K Black (Toukley 27) 38 cb. 36-hole: Div 1: L Lewis (Magenta 8) 59 cb. Div 2: P Randy (Toukley 20) 62. Div 3: J Portelli (Shelly Beach 30) 68. Stroke: S Bowers (Belmont 18) 72. Scr: L Mullard (Wyong 0) 76. 36-hole: Scr: K Burke (Shelly Beach 1) 156. R Sciani (Maitland 13) 156. Hcp: K Burke (Shelly Beach 1) 122. J Tarran (Shelly Beach 6) .

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: R French (31) 36. Div 2: K Inglis (17) 37.

CONCORD: Women: Stroke: Div 1: S Phillips (11) 69. Div 1 Scr: S Phillips 80. Div 2: R Cronin (26) 72. Div 2 Scr: S Yap 94. Div 3: F Ogle (45) 72. Div 3 Scr: A Crighead 110. Stableford: 9-hole: A Phillips (36) 20.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: A Gifford W Davenport 48. Hcp: S Coy (20) 41. Scr: J Taylor (5) 31. Veteran Men: White: G Tilling (5) 31.

CUMBERLAND: Women: Par: 2B: A Han (Strathfield) A Hong 11 up cb. Div 1: A Han (Strathfield 18) 4 up cb. Div 2: S Peterie (33) 4 up.

ELANORA: Medley: Stablefor d: I Thompson (26) 45.

EVERGLADES: Women: Stableford: D Dickson (21) 38.

FORSTER: Women: Stroke: Div 1: J Ervin (13) 68. Div 1 Scr: J Richardson (9) 80. Div 2: J Muller (25) 65. Div 2 Scr: S Greentree (23) 90 cb. Div 3: D Bianco (31) 68. Div 3 Scr: R Ravell (30) 101.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: G Monaghan (24) D Ramsay (27) 48 cb. 2B Scr: J McQuaid L Saperas 35. A: J McQuaid (9) 38. B: D Jones (18) 42. C: J Strada (23) 41. D: K Setterfield (29) 40.

GORDON: Women: Stableford: M Algeo (28) 40.

GOSFORD: Women: Stableford: D Andrews (41) 40 cb.

HIGHLANDS: Women: Stroke: Gold Medal: S Hayashi (14) 71.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: D Felstead (17) 40. Div 2: M Burke (24) 38. Women: Gold: S Rooney (28) 38.

JAMBEROO: Women: Stroke: Div 1: L Beringer (23) 74. Div 2: J Casey (28) 69. Medal Nov: Div 1: L Beringer (23) 74. Div 2: J Casey (28) 69. Div 3: M Smith (36) 72. Gold Medal: J Casey (28) 69. Stablefor d: R Boles (38) 26. 9-hole: W Unsworth (43) 23.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: B Agnew (17) J Wright (25) 84. 2B Scr: E Eyou (8) S Tan (11) 37. A: E Eyou (8) 38 cb. B: P Micallef (13) 41 cb. C: G Hibbs (Camden 30) 43. Women: 2B Multi: L Strano (28) D Leicester (28) 72. Hcp: K Frew (28) 37 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: G Black 37. Women: J Jansson (10) 40. 9-hole: W Hague 20.

LYNWOOD: Medley: Stableford Yellow: V Capolupo (21) 45.

MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford White: T Hughes (28) 43. A: N Purkiss (13) 36. B: E Batsch (19) 39. C: J Penman (26) 38. D: T Firth (31) 36. Women: G Beaven (26) 38.

MANLY: Women: Stableford: J Lord (9) 41. J Bellis (25) 39. N Billingham (38) 38 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: S Husband V Stoyanof 46. 2B Scr: D Jones M Bluestone 35. Hcp: U Berzins (17) 38. Scr: K Kerrigan 30. Women: C Van der Brink (27) 39. Veteran Women: W Troy (31) 33.

MONA VALE: Medley: Stableford: A Ecc les (36) 45.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Foursome: R Le Nevez (22) V Cowpe (25) 63.5.

NELSON BAY: Stroke: Veteran Men: D Martin (12) 28. J Johnsend (24) 30.

NORTH RYDE: Women: Stableford: 2B Agg: A: B Lee (21) M Yoon (28) 64. B: B Hamill (31) M Anderson (32) 73. C: S McErlane (27) K Cunnigham (37) 73. A: B Lee (21) 34. B: C Breen (24) 33. C: M Anderson (32) 37. D: A Kim (36) 38.

PALM BEACH: Women: Stroke: J Watts (33) 61. Scr: G Pearce 92.

PYMBLE: Stableford: M Fox (23) 38.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: A Franklin (26) R Langley (16) 71. A: W Dayment (12) 36. B: R Langley (16) 39. C: H Egger (18) 41. Scr: J Heron 29.

ROSEVILLE: Women: Stableford: A: L Wubben (20). B: H White (40) 46.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Div 1: E Lee (16) 36. Div 2: M Kwon (23) 34. Div 3: Y Kim (32) 35. Div 4: B Sekine (43) 32.

SHELL COVE: Stableford: J Fraser (24) 42. Scr: A Kiss (7) 30.

SHELLY BEACH: Men: St ableford 2B Agg: White: R Howell A Campbell 79. A: B Clements (12) 40. B: R Howell (18) 44. C: K Price (22) 42. D: M Lamaro (25) 42.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: W Gubbins (19) 41.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: R Williams Jnr (11) 42. B: A Barr (16) 44. C: K Swaine (33) 45. Women: J Fishwick (26) 37.

ST MICHAELS: Snr Stableford White: R Bear (24) 40.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: L Wickes (15) E Sammons (23) 48. A: B Balagtas (8) 40. B: L Wickes (15) 42. C: G Gueco 40.

THE COAST: Mxd: Stableford 2B Agg: White: D Dewey (8) P Mellor (8) 77. Hcp: E Theodore (31) 44. Scr: D Dewey (8) 33. Veteran Men: A Smith (28) 41 cb.

THE LAKES: Men: Stableford: T Gilbert (23) 37. Women: Stroke: Div 1: S Rossi Ford (22) 71. Div 2: J Jacobs (30) 77. Medal of Medallists: J Jacobs (30) 77. Stableford: 9-hole: A Klingeberg (32) 22.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: G Field (9) N Mugridge (21) 95. Men : A: G Field (9) 40. B: N Mugridge (21) 43. C: M Warner (34) 45. Women: A Allcock (16) 36. Scr: G Booby 37.

WAKEHURST: Women: Stableford: M Ahern (17) 36.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: D Lane (36) W Nelson (25) 47. D Lane (36) 40.

WARRINGAH: Women: Stroke: Canadian Foursome: G Gillies (33) M Duthie (30) 67.3.

WINDSOR: Women: Stableford: A: Y Mudiman (13) 33 cb. K Rogers (16) 33. B: J Geeves (33) 36. I Gilbert (32) 33. C: C Hando (45) 37. P Henderson (43) 36.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: S Doyle (28) 39. B: L Malouf (35) 32.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Grandmothers Trophy: T Baker (43) 41. Div 1: S Sutherland (12) 39. Div 2: V Hewitt (28) 34. Div 3: V Armstrong (32) 36 cb. Div 4: T Baker (43) 41.

19 February 2020
2017 champion Michael Sim will start his #QldOpen charge on Thursday morning with Brad Kennedy and Jed Morgan. Read more
19 February 2020
Four past champions have returned in search of their second Queensland Open title. Read more
Inside The Ropes
18 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Men Stableford: S Hambley R Nielsen 40 J Arnold 39 T James F Cox G Wholagan 38. more
18 November 2019
BARDWELL VALLEY: Stableford: C Jones (11) 34. more
Golf Australia