Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Goff (32) M Defrancesco (16) 77. 2B Agg Scr: S Hall (The Australian) D Humphries (The Grange) 66. A: I Hobson (Camden Valley 11) 39. B: M Defrancesco (16) 40. C: K Bullock (35) 41.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Jung (17) 38. Div 2: A King (27) 41.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: M Booth (10) 38. B: S Wang (17) 40. C: K Isaacs (26) 38. A Scr: R Wallace 35.

BANKSTOWN: Women: Stroke: Div 1: L Manning (22) 74. Div 2: M Adams (28) 73. 54-hole C'ship: Div 1 Scr: F Hunter (17) 293. Div 2 Scr: M Aitken (30) 315. Div 1: A Asawa (24) 234. Div 2: M Adams (28) 241. Stableford: M Barrett (23) 34.

BARDWELL VALLEY: Stableford: 2B: K Miners (12) P Gould (15) 43. K Miners (12) 39.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: A Gluckman (16) 40. Div 2: V McClelland (30) 42. Div 3: S Lewis (35) 43. Challenge: Bayview bt Warringah.

BERMAGUI: Men: Par White: A: A Butterworth (5) 3 up. B: D Cole (20) 2 up. C: C Bennett (32) 8 up.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 1: R Oakes (24) R Ramsay (23) 46 cb. A: A Rennie (9) 38. B: G Carlson (20) 39. C: S Gibson (24) 42.

BLACKHEATH: Women: Stableford: C Galvin (24) 37.

BOTANY: Veteran: Stableford: B Armstrong (10) 39.

BOWRAL: Women: Stroke: R Downing (34) 76.

BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: N Spargo (22) 37 cb. Div 2: R Boothman (32) 38. Div 3: D Rudd (36) 40.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford 2B Multi: White: D Cicutto (26) P Cranney (11) 82. A: G Williams (11) 40. B: B Bruce (16) 42. C: R Riley (25) 42 cb.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: R Woodward (27) J Evans (36) 50. 2B Scr: J Fearns (The Lakes) C Banks 42. A: C Banks (4) 41. B: J Groucutt (17) 40. C: R Thorpe (31) 45. A Scr: L McLaren 36. B Scr: D Ferris 25. C Scr: I Baker 20.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: Div 1: T Cartwright (30) 37. Div 2: B Mutton (17) 36. Veteran Wo men: Div 1: J Berwick (34) 35. Div 2: J Cotter (40) 34.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: S Sahazad (21) R Musumeci (16) 52. S Sahazad (21) 45.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: L Harris (4) 72. Div 1 Scr: K Jansen 89. Div 2: M Darcy (28) 75. Div 2 Scr: P Ellis 100. Div 3: J Farnham (44) 73. Div 3 Scr: S Follington 120 cb. Stableford: L Lews (45) 33.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Potter (13) 35. Div 2: A Austin (30) 38. Div 3: S Borean (37) 36.

CROMER: Women: Stableford: A: L Cameron (24) 33 cb. B: N Smart (36) 34.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B Multi: P Highland (14) M Raftery (19) 90. A: A Watts (8) 41. B: M Raftery (19) 43. C: G Taylforth (28) 40. A Scr: L DApice (1) 37.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: V Sikwila (Fox Hills 17) 35 cb.

DUNHEVED: Women: Stableford: Div 1: M Vukelic (26) 36. Div 2: G Gordon (38) 33.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: R D'arcy Ryan (11) 37.

ELANORA: Me n: Stableford: P Nankervis (28) 39.

EVERGLADES: Women: Stroke: Ambrose: Pink: S Rapmund (13) J Weiley (25) D Neate (28) G Colley (14) 52.

FAIRFIELD: Snr Stableford Split Six: Gold: A: T Smith (24) K Smith (27) N Anter (30) L Bailey (14) 109. K McDonald (24) 51.

FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B Multi: A: J Reidy (25) G McCormack (18) 78. R Collis (24) 43.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: S Frost (35) 69. C Reeves (31) 71. V Hughes (22) 96. A Gollan (23) 102.

GLENMORE: Mxd: Stableford White: R Hoole (9) 43.

GORDON: Medley: Stableford 2B Multi: Black: G Daly R Wong 94. Men: A: J Surplice (11) 37. B: N Dunn (16) 42. C: G Daly (21) 43. Women: K Eberbach (35) 36.

GOSFORD: Women: Stableford: K Small (25) 41 cb.

HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal Nov: Div 1: D Moylan (31) 67. Div 2: H Hole (37) 67. Medal of Medallists: H Hole (37) 67. Stableford: F Cavanagh (41) 33.

HORIZONS: Mxd: Stableford: I Barnard (13) 40.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: N Pantano (9) 45. Div 2: R Hagon (28) 41 cb.

JAMBEROO: Veteran: Stableford White: A: K Oborn (41) 38. R Mc Kinley (39) 36. M Smith (34) 34.

KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: R Loveridge (21) 33. Div 2: S Smith (41) 36.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: D Robertson (6) 36 cb. B: L Cartwright (20) 38. C: I Broad (30) 40. Women: S Day (31) 37.

LANE COVE: Women: Stableford: M Mitchell (34) 36.

LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: A: L Barnett (17) B Baker (18) 47. A Scr: P Homan B Grant 36. A: J Markem (11) 40. B: M Morrow (15) 44. C: R Jones (30) 39.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: P Singles (18) W Baldwin (16) 50 cb. 2B Scr: S Quagliata A Mesiti 38. A: P McGregor (12) 41. B: A Mesiti (17) 43. C: C Trovato (34) 41. Vis: N Delaney (NSW 25) 38.

MANLY: Men: Stableford White: P Grange (10) 38. Women: J Read (40) 29. 9-hole: Yellow: C Moult (45) 18 cb.

MASS EY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: P Willis (14) A Parker (12) 91. A: J Mahon (12) 42 cb. B: J Carrington (17) 41 cb. C: P Langtree (25) 44. Scr: W Stiller 31. Hole in one: H Joyce at 6th.

MONA VALE: Women: Stableford: A: L Spray (19) 36. B: J Monnock (28) 36. C: G Ronson (37) 35 cb. Stableford Yellow: M Parkes (38) 26.

MOORE PARK: Men: Stableford White: P McDonald (23) 39. Veteran: Gold: R Perry (26) 45. Women: S Durst (14) 34.

MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: D Stelzer (45) M Iversen (32) 50. Div 1: T Skuodas (9) 41. Div 2: A Coulter (28) 47. Div 3: M Iversen (32) 36 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: P Wilson (14) 38. Women: Stroke: A: P Townsend (29) 72. B: H Durie (38) 76.

NEWCASTLE: Women: Stroke: Div 1: H De With 73. Div 2: B Steyn 76.

NORTH RYDE: Women: Stableford: S Reyburn (31) 43.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Howlett I Hannam 47. 2B Scr: N Howlett I Hannam 38. Hcp: I Hannam (8) 39. A: P Whitman (1 1) 38. B: M Vandervaere (18) 36 cb. C: J Firkin (21) 37.

NOWRA: Women: Stroke: Div 1: S England (18) 75 cb. Div 2: M McLean (27) 74. Div 3: D Pritchard (35) 80. Medal of Medallists: M McLean (27) 74.

NSW: Women: Stableford: Div 1: L Buckley (10) 37. Div 2: T Hammond (35) 39. Div 3: E Lester (39) 44.

OATLANDS: Women: Stroke: A: A Walkerden (17) 73. B: N Battistessa (30) 75. C: R McGrath (41) 69. A Scr: L Gyzen 87. C'ship: A: L Gyzen 336. B: S Plaister 422 to playoff. C: P Fallance 479. Plate: A Walkerden 373.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: D Fitton (25) J Parker (23) 47 cb. A Walker (26) 41.

PENRITH: Women: Par: Div 1: D Montgomery (12) 1 up. J Ogle (8) sq. Div 2: M Rassmussen (38) 4 up. K Robertson (28) 2 up.

PYMBLE: Women: Stableford: Trophy: D Turner (33) 42.

RANDWICK: Veteran: Stroke: Div 1: B Hill (2) 69. Div 2: J Lowe (17) 79.

RICHMOND: Women: Stroke: Div 1: K Douglas (27) 71. Div 2: C Salkeld (35) 76.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Read (16) 34. Div 2: A Scanlan (32) 39. Centenary: H Philips (40) 39.

SHELL COVE: Men: Stableford: C Humphries (8) 37. Scr: J Kast (+1) 33. Women: Stroke: R Wynn (29) 64.

SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: S Fischer S Smith 51. 2B Scr: B Neal J Hart 39. A: T May (9) 39 cb. B: B McLachlan (18) 43. C: C Brown (23) 43. D: S Smith (36) 41.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: W Forster (13) C Nicholson (25) 50. Div 1: B Cole (2) 38 cb. Stableford Black: Div 2: G Ryan (20) 38. A Scr: B Cole 36.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: C Miller (The National 5) L Warder 77. 2B Agg Scr: W Wang H Crowe 79. A: A Koch (10) 42. B: S Choi (14) 41. C: J Pigott (23) 40 cb. Scr: H Crowe 40. M Davis (PGA) 41. Visitor: D Marshall (Newcastle 6) 40 cb. 2B Agg: Gold: J Allen (22) T McMinn (33) 75. T McMinn (33) 41. Women: Stableford: J McDade (17) 32.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stablefor d 2B Agg: White: M Hunt (19) A Renshall (24) 73. 2B Agg Scr: A Wright P McGuffie 63. A: G Seers (6) 40. B: T Ugarkovic (16) 38. A Renshall (24) 38.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: D Song (13) 38. Div 2: J Chang (33) 32 cb.

THE COAST: Stableford Veteran Men: White: B McGregor (13) 40 cb. Women: Div 1: L Worsley (29) 34. Div 2: D Mather (36) 34.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: C Willis (6) 37 cb. B: P Dugan (21) 41. C: H Reus (33) 47. Scr: G Booby 34. Women: E Hocking (Kareela 22) 43.

TUNCURRY: Medley: Stableford White: A: B Hopkins (11) 39. B: K Briscoe (21) 40. Hole in one: T Dreis at 16th.

WAKEHURST: Women: Par: A: L Riley (22) 5 up. B: T Nishide (45) 6 up.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Agg: White: G Keeley (9) R Luckman (19) 74. 2B Agg Scr: G Blair D Rose 53. A: S Small (11) 37 cb. B: R Luckman (19) 40. C: M Pattison (24) 37 cb. Veteran: G Blair (10) 42. Super Veteran: R Olejniczak (22) 40.

WARRINGAH: Men: S tableford White: J Wunder (22) 41. Women: R Barr (34) 38.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Williams (27) J Addison (21) 69. Men: T McQuillan (23) 37. Women: L Wilson (31) 37.

WINDSOR: Men: Stableford: 4B: D Long (26) B Evans (25) 44 cb. Mxd: J Hogg (17) D Ommundson-Kennedy (31) 46. Women: D Allen (38) J Pamenter (37) 47. Men: K Norris (25) 39. Women: P Ogden (37) 39.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: M Formosa (15) 37. B: S Cundle (37) 40.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Nov: Black: A/Medal: C Brigstock (10) 67. A: B Herring (9) 68. B: G Goswell (19) 68. R Elletson (20) 69. C: R Otte (22) 65. V Speechley (26) 68.

24 January 2020
Fifteen major champions. That’s the number that depicts the strength of the field for the ISPS Handa Women’s Australian Open. Read more
22 January 2020
Brittany Altomare had a great 2019, but she's hopeful Royal Adelaide will provide her that breakthrough LPGA Tour victory. Read more
Inside The Ropes
18 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Men Stableford: S Hambley R Nielsen 40 J Arnold 39 T James F Cox G Wholagan 38. more
18 November 2019
BARDWELL VALLEY: Stableford: C Jones (11) 34. more
Golf Australia