Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Sunday

 

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: N Mainhoff (11) B Tonnet (26) 47. Men: Div 1: N Mainhoff (11) 39. Div 2: A Kashyap (19) 39. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: J Merrick (8) B Rayner (3) 80. B Scr: S Kim (14) S Ham (13) 89. C Scr: H Chung (20) T Chung (19) 94. A: T Phan (7) M Simmons (15) 72. B: S Farr (13) G Farr (31) 64. C: J Wells (42) D Avers (27) 70.5.

AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: P Watts (32) D Watts (33) 49. Men: White: P Watts (32) 46. Scr: W Moody (3) 36. Women: L Johnson (18) 38. Scr: G Kim (+4) 33.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Power (23) L Aitken (20) 45 cb. 2B Scr: L Killen (+1) P Marshall (4) 37. Men: A: D Daskal (5) 37. B: L Murillo (18) 37. C: J Paxinos (20) 37. Women: E Swibel (36) 34.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: P Augostis (19) 43.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: K Read (14) L Weynton (28) 50. A: D Pope (11) 39 cb. B: D Bouman (17) 42. Scr: R Loewenthal 36. Women: R Brown (45) 39.

BE VERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: Div 1: T Haid (19) M Holt (26) 51. A: T Cleary (11) 36. B: T Haid (19) 42. C: S Britcher (25) 40. Medley: A: L Clark (34) R Clark (27) 47. B: D Evans (36) T Evans (21) . Women: L Clark (34) . Men: M Kean (24) 46.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: D Toms (9) A Ferguson (15) 49. Hcp: S Maurice (17) 42.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: Challenge: C Donoso (11) 40.

BONDI: Men: Stroke Black: A Scr: D Peebles (1) 60. B: G Hanniffy (16) 54 cb.

BONNIE DOON: Women: Stableford: G Parker (33) 40. Medley: White: A Scr: A Arnold (-1) 37. A: A Frazer (10) 39. B: D Graville (13) 40. C: N Janes (21) 39 cb.

BONVILLE: Medley: Stableford: M Smith (32) 36.

BREAKERS: Men: Stableford: A: A Barnes (15) 39. B: E Walker (18) 39. C: P Loveridge (22) 42.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: J Harker (24) 43. Women: Stroke: L Ly (21) 73.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: G Midgley (27) B N aidu (19) 46. Scr: M Stojic (6) M Olic (14) 35. 2B Agg: R Wilson (16) D Carrier (24) 72.  W Park (2) M Chester (16) 81. A: C Park (8) 40. B: I Bicanic (22) 38.

CAMMERAY: Men: Stableford: J McCall (31) 42.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: P Waters (28) 43 cb.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: Z Pavlovski (18) V Bui 53. Mxd: S Wells (13) J McBlaine (22) 48. Women: J McBlaine (13) D Wells (38) 52. Men: White: A: M Lee (12) 39. B: V Bui (18) 44. C: T Lee (25) 46. Women: Div 1: J McBlaine (13) 39. Div 2: M Choi (19) 38. Div 3: C Kang (38) 38.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: M Tant (28) G Tant (16) 78. Men: A: G Soo (5) 39. B: C Wall (17) 39 cb. C: M Tant (28) 39. Women: G Kim (15) 33 cb. Medley: PM 2B Agg: S Howard (27) H Wong (18) 72. Men: PM: S Howard (22) 38. Women: R Perkins (42) 37. Scr: M Fitzsimons (7) B Lambert (0) 53.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: M Farir (30) H Zhong (38) 46. Men: M Farir (30) 37 cb. Women: H Zhong (38) 34. Mxd: Stroke: American Foursome: J Cooper J Gabriel (10.5) 61.5.

CONCORD: Men: Stroke: C'ship: A: B Wills bt H Peterson 20th. A: R Ollerenshaw bt G Wilson 19th. A: S Gibson bt B Parry 1up. A: B Phillips bt S Spence 3-1. A: C Beynon bt M Baxter 4-2. A: A Langdon bt A Hyland 1up. A: B Painter bt A Pellegrino 1up. B: R Lilia bt S Rorie 5-3. B: S Goh bt A Cordeschi 1up. B: A Chahl bt D Vas 4-3. B: C Mcrae bt D Van Blerk 2up. C: M Wilson bt B Horwood 19th. C: G Kairouz bt J Stewart 4-2. C: B Reid bt B Tan 4-3. C: D Page bt P Wallace 5-4. Women: Div 1: S Yip bt E Carroll 7-5. Div 1: J Wonders bt D Bennett 3-2. Div 1: A Gong bt R Magner 7-6. Div 1: J O'Halloran bt A Wikana 5-4. Div 2: D Horan bt S Yap 2up. Div 2: C Kim bt R Cronin 4-3. Div 2: P Langeluddecke bt A Stackpool 1up. Div 2: B Good bt S Won 4-3. Div 3: A Craighead bt A Dolan 3-2.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: M Smallhorn (30) B Smallhorn (18) 43. P Sherwood (18) J Macqueen (29) 49. K Nelson (45) 40.

CRONULLA: Men: Par: Cup: T Hyde (10) 9 up. D Giles (13) 9 up. Women: L Lyons (25) 6 up. B Turnbull (20) 6 up.

CUMBERLAND: Stableford: 2B: B Smith (12) A Wade (32) 51. Men: Div 1: M Moroney (15) 40 cb. Div 2: J Jo (22) 42. Div 3: D Favaloro (36) 42 cb. Scr: A Hani 27. Women: A Wade (32) 45.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: N Cahill (17) D Goldfinch (17) 44 cb. Mxd: M Charan (27) S Deo (16) 45. Men: J Rafferty-Butfield (20) 41. Women: Div 1: S Bartlett (37) 39. Div 1 Scr: J Watson 26. Men: Stroke: C'ship: C Scr: M Horan 399.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: M Ryan (10) 37. B: T Lindsay (19) 43. C: F Lavorato (24) 37. Scr: C Hicks (+1) 37. Women: Stroke: T Gough (18) 77.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: P Randall (25) J Randall (28) 47. Women: Stableford: C Hale (42) 39. Men: White: S Renkert (12) 41.

EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B: C Foulston (35) D Rankin (16) 48. Men: Div 1: T Mullen (8) 38. Div 2: C Foulston (3 5) 39. Women: A Grimish (14) 34.

FOX HILLS: Men: Stableford White: A: M Catt-Davies Snr (8) 37. B: M Horgan (15) 37. C: A Reddy (27) 42. Women: G Pont (41) 39.

GORDON: Mxd: Stableford: N Simmonds (39) 40. Split Six: N Simmonds (39) C Main (45) 69.

GOSFORD: Men: Stableford Trophy: White: C Frost J Moore 46. W Tomkinson (20) 39. W LoschI (11) 37 cb. Women: Stableford: C Frost (30) 40 cb.

HORIZONS: Mxd: Stableford: T Irwin (13) 40. Men: Stroke: G Duffy (30) 69.

KAREELA: Mxd: Stableford: 2B Agg: G Scherini J Prier 69. Div 1: D Turner (19) 41. A Balderson (21) 35 cb.

KILLARA: Mxd: Stableford: H Rolley (12) 39. J Crichton (2) 36. A Scr: R Sanderson (15) M Sanderson (14) 45. A: S Pang (21) D Chew (15) 44 cb.

KOGARAH: Men: Stableford White: A: D Horton (8) 42. A Scr: B Hayden (1) 37. Women: J Trevenar (31) 36.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: R Taylor (7) 39. B: D Conyers (18) 37. C: A Jeong (30) 42.

LANE COVE: Women: Stableford: A Pearson (23) 38.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: S Kim (32) S Kim (29) 50. 2B Scr: D Tew V Chieng 39. A: V Chieng (4) 41. B: A Chew (15) 41. C: S Kim (32) 42.

LONG REEF: Medley: Stableford: G Bertram (21) 40. C Hancock (29) 40.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: P Noring (12) 35.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Ng (35) R Swaminathan (36) 83. R Swaminathan (36) 43.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: R Featherston (31) 35.

MANLY: Women: Stableford: M Holmes (19) 41 cb. Men: A: D Saunders (0) 41. B: B Christie (16) 40. C: M Cook (21) 42. Medley: S McKinlay (22) D Watkins (8) 52.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: M Oneill (9) 38 cb. Women: J Gaynor (32) 41. Veteran: J Granger (22) 35.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: A Fleming (20) M Fleming (27) 95. J Casey (18) 48. Scr: S Fitzpatrick 36.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: J Burgess (8) A Peade (3) 47. Men: D Tyler (18) 41. Women: D Coates (34) 32 cb.

MONASH: Men: Stableford: 2B: D Bateup (11) J Noonan (19) 44. 2B Scr: S Patel R McClelland 38. G Taylor (25) 40. Mxd: 2B: L Taylor (32) G Taylor (25) 44. Women: L Taylor (32) 37 cb. Men: Stroke: C'ship: B: S Singh bt E Guzz 3-2. C: K Hutcheson bt A Barnhill 2-1. Women: Div 2: F Dunagan bt S Cho 2-1. Div 3: V Thomas bt C Lee 1up. Div 4: R Hickey bt L Parsonage 5-4. Men: D Cullam bt J Mackay 6-4. A res: R Fraser bt G Inglis 5-4. Women: C'ship: A Gatland bt L Lin.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: J Allan (13) B Walsh (30) 53. 4B Scr: K Kim G Finke 37. Women: N Haines (7) 34 cb. Men: J Allan (13) 44.

MT BROUGHTON: Men: Stroke: C'ship: D Newman (9) 74. Stroke White: S Bailey 81.

MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: D Maidens (26) G Meares (10) 46. Mxd: J Fisher (28) A Wilson (19) 44. Women: V Bamford (17) L Murphy (24) 48. Men: G Meares (10) 40. Women: V Bamford (17) 41 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Kelly (13) R Rheinberger (24) 51. Mxd: A Cafe (18) B Wiseman 48. Women: J Durham (31) A Arathoon (22) 45. Men: A: D Kelly (13) 41. B: T Ong (18) 39. C: J Canlas (25) 41. D: B Eckstein (29) 39. Women: Div 1: A Arathoon (22) 38. Div 2: J Durham (31) 37. Men: Hole in one: P Kalina at 8th.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Bennett (29) K Skelton (19) 51. N Bennett (29) 43.

NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: P Russell J Lenehan (6.25) 57.75.

NSW: Men: Stroke: C'ship: A: J Reay bt S Cameron 6-5. A: A Moussa bt M Tieck 1up. B: J Cochran bt R Jackson 1up. C: S Chimes bt B Studdon 1up. Women: Div 1: C Richardson bt P Hill 2-1. Div 2: S Hodgkinson bt M Wilde 2-1. Stroke Yellow: Div 3: M Hayton bt E Lester 5-3.

OATLANDS: Men: Stableford White: S Hwang (25) 42. Women: Yellow: K Lim (19) 40. Medley: Stableford: 4B: G Hennessy (17) D Phornsiri (24) 50.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Mills (12) A Pilbeam (9) 77. Men: White: D Mills (12) 42. Women: N Stannard (35) 39. Men: Stroke: C'ship: A: A Richards bt H Murray 6-5. B: D Garnsey bt R Richards 1up. C: P Jackson bt P Johnston 4-2. D: R Waters bt R Duncombe 8-6.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: C Crighton (36) L Crighton (26) 51. Men: C Crighton (36) 44. Women: J Kent (28) 40. M Piggott (21) 36.

RANDWICK: Mxd: Stroke: VW Scramble: J Cox S Knowles G Clark J James (6.125) 46.875.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: P Mitchell (25) J Stack (27) 50. Mxd: J Wu (15) R Wu (19) 46 cb. Men: Stroke: M Kuo (7) 64. White: A: J Lattin (19) 40. B: K Masling (20) 38. Green: R Lee (28) 36. Women: R Wu (19) 41.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: A: C Lee (21) M Lee (7) 50. Div 1: R Beale (15) 40. Scr: C Lee (21) 42.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: T McKay (24) 37. A Cornell (2) 36 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: D Mclaughlin (18) T Zeppieri (28) 49. Mxd: M Lee (21) M Lee (26) 45. Men: D Mclaughlin (18) 42. Scr: A Middleton 34. Women: S Park (11) 38.

SHELLY BEACH: Medley: Par: A: B Spurway (6) 5 up. B: P Downes (17) 4 up cb. C: A Bourne (20) 5 up. 4B: R Sundstrom (13) J Smith (17) 10 up cb.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: F Manson (24) D Bell (19) 75. A: L King (6) 42. B: D Murray (15) 39. C: F Manson (24) 43. Scr: H Crowe 41. Stableford Gold: M Pollard (31) 34. Women: Stableford: R Roberts (41) 35. Stroke: Gold Medal: A Purcell Bern (27) 73. Div 1: C Phibbs (14) 74. Div 1 Scr: C Phibbs (14) 88. Div 2: A Purcell Bern (27) 73. Div 2 Scr: A Tan (23) 97.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: C Pollard (9) D Harper (9) 75. Div 2: R Costello (6) J Bercari (16) 74. A Scr: K Webber (+1) M Taylor (1) 66. A: C Pollard (9) 42. B: P Loader (16) 41. C: S Peachman (19) 42. Women: A Korte (9) 37.

STRATHFIELD: Medley: Par: 2B: A Ananda (25) T Fenkci (33) 9 up. Men: H Kim (14) 4 up. Women: S Yo (22) 1 up. Men: Str oke: C'ship: A: J Kang bt J Roper 7-5. B: J Brinsdon bt P Meyer 1up. C: T Lever bt M Pluss 1up. D: C Boyle bt W Browne 5-4.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: Irish Team: A Picello (7) D Picello (28) R Laidlaw (9) H Laidlaw (22) 95. P Icklow (26) 40 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke C'ship: Black: G Cox bt A Mather 3-2. Women: Stroke: H McNeill bt A Rathbone 4-2.

THE COAST: Mxd: Stableford White: R Pereira (21) 41. M Elworthy (23) 47. D Wesney (14) 47. Stroke: J Dunphy (4) 29.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: M Phillips (12) 17. B: D Mikkelson (16) 22 cb. C: L Shaw (32) 22.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: A Lauder (2) 38. A Scr: R Alonso (1) 32. B: G Wood (15) 38. B Scr: M Chow (13) 19 cb. C: P Anderson (21) 38 cb. C Scr: B Behnke (21) 17. Women: Green: J Berry (15) 31.

WAKEHURST: Medley: Stableford: G Henson (33) J Gordon (17) 94. Men: A: D Mason (12) 40. B: H Vernooy (24) 43. Women: S Douglas (19) 38.

WALLACIA : Men: Stableford White: N Reitsma (17) 39.

WARRINGAH: Mxd: Stableford 2B Agg: White: R Goulevitch (10) C Unwin (19) 73. Medley: R Goulevitch (10) 41. Women: Stableford: K Roche (21) 39.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B: A: J Esmaili (36) S Tringas (14) 49 cb. Medley 2B: P McMahon (29) B Kennedy (20) 41 cb. P Maher (27) 38.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford: 4B Agg: Div 1: N Clayton (23) D Penson (10) I Thorncroft (8) S Ewart (3) 120. A: I Thorncroft (8) 39. B: G Pattison (18) 38. C: C Ayers (26) 38.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: G Moddel (12) 39. H Mauthner (21) 37. G Knespal (25) 39 cb. Shield: G Knespal (25) 39 cb. F Kleiner (28) 39 cb.

WYONG: Men: Stableford: 2B: P Taylor (15) T Ben (36) 46 cb. Mxd: R Kidd (27) J Kidd (16) 50. Men: Div 1: J Vojnovic (13) 41. Div 2: R Lackie (21) 41. Women: J Kidd (16) 39.

19 February 2020
2017 champion Michael Sim will start his #QldOpen charge on Thursday morning with Brad Kennedy and Jed Morgan. Read more
19 February 2020
Four past champions have returned in search of their second Queensland Open title. Read more
Inside The Ropes
18 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Men Stableford: S Hambley R Nielsen 40 J Arnold 39 T James F Cox G Wholagan 38. more
18 November 2019
BARDWELL VALLEY: Stableford: C Jones (11) 34. more
Golf Australia